Semiplas, 1989 yılında otomobil yedek parçaları üreten bir firma olarak kuruldu. 1999 yılında plastik güvenlik mühürleri üreterek girdiği sektörün ilki ve en büyüklerinden biri olmayı başardı. Firma halen güvenlik mühürleri üretmekte ve iç pazarın dışında yoğun ihracat da yapmaktadır.

Çağımızın en önemli ihtiyacı olan güvenlik, gerek caydırıcı  gerekse müdahaleci önlemlerle sağlanmaktadır. Güvenlik mühürleri, caydırıcı bir önlem tipidir. Mühür uygulaması çalınma, farklı malla değiştirilme gibi sorunlara çözüm getirmektedir. Eskiden kurşun olarak üretilen bu mühürler kurşunun çevreye ve insan sağlığına verdiği zararın anlaşılması ile birlikte plastik mühürlerle yer değiştirmiş ve her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Sektör giderek daha da gelişmektedir.

Semiplas, Patel Şirketler grubunun bir parçası olarak 34 ülkenin posta idaresine, Yunanistan dahil 6 ülkenin Merkez Bankası’na ve özel sektöre servis vermektedir. Semiplas güvenlik mühürleri; bankalardan, seçim kurullarına, yakıt nakliye firmalarından, su ve elektrik idarelerine kadar uzanan geniş bir yelpazeye hitap ediyor.

Semiplas’ın müşterileri arasında Fransız Elektrik İdaresi, Afganistan Postası, Yunanistan Merkez Bankası gibi ülkelerinin güçlü kurumları bulunmaktadır. Yurt içinde de gümrük idaresi, ASKİ, İSKİ, BEDAŞ başta olmak üzere farklı özel sektörlerden birçok kuruluş Semiplas’ dan güvenlik mühürleri tedarik etmektedirler. Semiplas Hollanda, Belçika, Azerbaycan, İngiltere, Polonya, İtalya gibi 50 den fazla ülkeye ihracat yapmakta ayrıca Güney Afrika, İngiltere, Yunanistan, Polonya, Çekoslovakya, İtalya ve Rusya’daki distribütörlükleri ile hedeflerini büyütmektedir.


+90 216 415 71 48
+90 216 415 71 49
İmes San. Sitesi.E Blok 501. Sk. N.21
Ümraniye / İstanbul, Turkey